Pvc destek sac imalatı

İstanbul Pvc Destek Sacı İmalatı

İstanbul PVC destek sacı kullanım alanları oldukça yaygındır. Pvc pencereler ısı yalıtımını sağlamaktadır. Pvc pencereler ısı kaybınında önüne geçer. Pvc pencereler alüminyum ve ahşap malzemeye göre daha hafiftir. Kolay temizlenir ve elbette plastik geri dönüşümü yapılabilir. Pvc pencerelerin içinde pvc destek profili  olduğundan sıcağı çeker ve kendiliğinden soğuyabilir. 

İstanbul PVC destek sacı Kullanım Alanları nelerdir?

  • Pimapen pvc destek profili
  • Fıratpen pvc destek sacı
  • Karpen pvc destek sacı
  • Winsa Pvc destek profil

İstanbul PVC destek sacı Profili Kullanımı

Pvc destek profilleri U, L, G, C, Z ve kutu profili olarak sınıflandırılabilir. Mukavemeti azaltan ve büyük ölçüde yardımcı elde eden bir gereçtir. Pvc destek sacı imalatında kullanılan sac tercih edilirlen bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Profil içerisindeki aralığın fazla olması mukavemetin eksilmesine ve  vidalanmada problem yaşanmasına neden olabilir. Galvaniz sacdan yapılan destek profilinin sağlamlığı ve uzun ömürlü olması tercih sebebidir. İstanbul PVC profillerin ağırlığı tercihe göre değişmektedir. Kırılmaz ve çatlamaz olması güvenilirliğini sağlar. Özelikle inşaat sektörünün vazgeçilmezidir. 

İstanbul Pvc Destek Profili İmalatı

Pvc profillerinin içerisine konulan ve mukavemetini arttıran sıcak daldırma metoduyla TSE normunda daldırma galvanizli sacdan roll forming yani sürekli şekillendirme makinelerde imal edilen demir profillerin genel adıdır. Bütün plastik pencere firmalarının kendilerine has kalınlık ve ölçü grupları vardır. Bu nedenle de üretilecek profillerin özelikleri müşteri taleplerine göre değişiklik göstermektedir.

Read More
oluklu çatı sacı- istanbu pvc destek sacı

Oluklu galvaniz sac imalatı

Sıcak haddelenmiş rulolar ve düşük karbonlu soğuk haddelenmiş saclar, galvanizli sac ürünler üretmek için sıcak daldırma galvanizlidir. Müşteri istekleri doğrultusunda ürünler istenilen uzunlukta, mahya, trapez, panjur ve oluklu veya duvar profillerinde standart rulolar halinde üretilmektedir. Oluklu galvaniz sac fiyatları genişlik ve kalınlığa bağlı olarak hesaplanmaktadır.

Oluklu galvaniz sac imalatı

Oluklu galvaniz sac üretimi, düz galvaniz sacların format makaralarına geçirilmesi ile elde edilmektedir. Flutting TS 822 standartlarına uygun olarak yapılan bir işlemdir Oluklu galvaniz sac Dx51 kalitesindedir. 0,4 ile 1 mm kalınlıklarda üretilmektedir

Galvaniz oluklu sac Avantajları

Galvaniz oluklu sac çinko kaplamanın sunduğu birçok avantaja sahiptir. Malzeme son derece dayanıklıdır. Katlanırken bile kaplanan kısımda aşınma ve sızıntı olmaz. Sıva ve derin çekme için uygundur. Kolay kaynaklanır ve boyanır. Yanmaz yapıya sahiptir. Ekonomik bir ürün olduğu için geniş yüzeylerde uygulama için tercih edilebilir. Uygulamaya yönelik pratik bir üründür ve kullanıldığı alanı dış etkenlere karşı korur. Montajı kolay olduğu için zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Taşıma esnasında pratiklik sağladığı için çatlama ve deformasyon oluşmaz. Boyanması kolaydır, boyayı etkili tutar ve iyi sonuç verir. Sökmek karmaşık olduğu kadar zor değildir.

Oluklu galvaniz sac çatı ve cephe kaplamalarında, prefabrik yapı elemanlarının yapımında, endüstriyel tesisler ve havacılık hangarlarının imalatında, depo ve kapalı tesis yapımında, portatif fuar ve fuar galerilerinin yapımında kullanılmaktadır.

Oluklu sac boyutları

Galvanizli oluklu sac 1000 mm kalınlığındaki rulolardan yapılmıştır. Üretim sonrası elde edilen malzemenin genişliği 875 mm’ye düşer ve hatve yüksekliği 18 / 76.2’ye ulaşır. Burada 18 mm dalga derinliği ve 76.2 dalga genişliğidir.

Oluklu Çatı Sacı Minimum Maximum
Levha Kalınlığı 0.3 mm 1.20 mm
Levha Uzunluğu 1000 mm 4000 mm

Oluklu levha

Oluklu levha, çeşitli alanları hava koşullarına dayanıklı hale getirir. Hafif bir malzeme olduğu için çatıya aktarımı kolaydır. Kullanım yerinde konforu artırır. Ürün, bıçak, çivi ve çekiç gibi kolayca bulunabilen malzemelerle uygulanabilir. Kapalı Garaj uygulaması ve kullanımı için iyi bir malzemedir.

 

Read More